Фексадин состав

Фексадин состав

Описание фармакологического действия

Фексофенадин гидрохлорид является блокатором H1- гистаминовых рецепторов, практически лишенным седативного действия. Фексофенадин является фармакологически активным метаболитом терфенадина.

Антигистаминный эффект лекарственного средства проявляется через 1 ч после приема, достигает максимума через 6 ч и продолжается в течение 24 ч . После 28 дней приема не наблюдается развития толерантности. При пероральном приеме доз от 10 до 130 мг существует линейная зависимость «доза-эффект». Для 24-часовой эффективности лекарственного средства (при аллергическом рините) достаточна доза 120 мг. В дозе до 240 мг препарат не вызывает изменений интервала QT.

Показания к применению

— сезонный аллергический ринит: чихание, зуд, ринит, покраснение слизистой глаз и другие симптомы сенной лихорадки — табл. по 120 мг;

— хроническая идиопатическая крапивница: покраснение, кожный зуд и другие симптомы крапивницы — табл. по 180 мг.

Форма выпуска

таблетки, вкриті плівковою оболонкою 120 мг; упаковка контурна чарункова 10, пачка картонна 1;

таблетки, вкриті плівковою оболонкою 180 мг; упаковка контурна чарункова 10, пачка картонна 1;

таблетки, вкриті плівковою оболонкою 120 мг; упаковка контурна чарункова 10, пачка картонна 2;

таблетки, вкриті плівковою оболонкою 180 мг; упаковка контурна чарункова 10, пачка картонна 2;

Склад

Таблетки, вкриті оболонкою 1 табл.
фексофенадину гідрохлорид 120 мг, 180 мг
допоміжні речовини: натрію кроскармелоза; МКЦ; прежелатинізований крохмаль; повідон; кремнію діоксид колоїдальний; магнію стеарат; вода очищена*
плівкове покриття: барвник Opadry рожевий (OY-54957): (гіпромелоза, титану діоксид, макрогол 400, барвник заліза оксид червоний (CI №77491), вода очищена*
чорнило для друку: Опакод S-1-27794 чорний (шелак, барвник заліза оксид чорний, N-бутанол, вода очищена, пропіленгліколь, метильований спирт 74 ОР, ізопропанол*)* випаровується в процесі виробництва
у контурній чарунковій упаковці 10 шт.; в пачці картонній 1 або 2 упаковки.

Фармакодинамика

Фексофенадин гідрохлорид є блокатором H1- гістамінових рецепторів, практично позбавлений седативної дії. Фексофенадин є фармакологічно активним метаболітом терфенадину.

Антигістамінний ефект лікарського засобу проявляється через 1 год після прийому, досягає максимуму через 6 годин і триває протягом 24 год. Після 28 днів прийому не спостерігається розвитку толерантності.

При пероральному прийомі доз від 10 до 130 мг існує лінійна залежність «доза-ефект». Для 24-годинний ефективності лікарського засобу (при алергічному риніті) достатня доза 120 мг. У дозі до 240 мг препарат не викликає змін інтервалу QT.

Фармакокинетика

Фексофенадину гідрохлорид після перорального прийому швидко абсорбується з ШКТ, Tmax — 1-3 год.

Середнє значення Cmax після прийому дози 120 мг — 289 нг / мл, а після прийому дози 180 мг — приблизно 494 нг / мл. Зв’язування з білками плазми — 60-70% (переважно з альбуміном і альфа1-глікопротеїном). Не проникає через гематоенцефалічний бар’єр. Фексофенадин піддається частковому (5% від дози) метаболізму.

Виведення двофазне

T1 / 2 після багаторазового прийому — 11-15 год. У пацієнтів з помірною (Cl креатиніну 41-80 мл / хв) і важкої (11-40 мл / хв) нирковою недостатністю T1 / 2 збільшується на 59 і 72% відповідно; у пацієнтів, що знаходяться на гемодіалізі, T1 / 2 збільшується на 31%.

Фармакокінетика при одноразовому і багаторазовому застосуванні фексофенадину (до 120 мг двічі на день) носить лінійний характер.

Виводиться переважно (80%) з жовчю, до 10% від прийнятої дози виділяється в незміненому вигляді з сечею.

Противопоказания к применению

— гіперчутливість до будь-якого з компонентів препарату;

— вагітність;

— період лактації;

— дитячий вік (до 12 років);

— хронічна ниркова недостатність.

Побочные действия

Головний біль, сонливість, нудота, диспепсія, запаморочення.

Рідко (менше 1 випадку на 1000 призначень) — відчуття втоми, безсоння, нервозність, порушення сну.

В окремих випадках — шкірний висип, кропив’янка, свербіж шкіри, інші реакції гіперчутливості (ангіоневротичний набряк, задишка).

Способ применения и дозы

Всередину.

Дорослим і дітям 12 років і старше.

При сезонному алергічному риніті — 120 мг 1 раз на день.

При хронічній кропив’янці — 180 мг 1 раз на день.

Передозировка

Симптоми: запаморочення, сонливість і сухість у роті.

Лікування: у разі передозування рекомендується проведення стандартних заходів з видалення з ШКТ неабсорбованого препарату; проведення симптоматичної та підтримуючої терапії. Гемодіаліз неефективний.

Взаимодействия с другими препаратами

При спільному застосуванні з еритроміцином або кетоконазолом концентрація фексофенадину в плазмі збільшується в 2-3 рази. Суттєвого впливу на збільшення інтервалу QT немає.

Прийом алюміній- або магнійвмістких антацидів за 15 хв до прийому фексофенадину призводить до зниження біодоступності останнього (інтервал часу між їх прийомом повинен бути не менше 2 год). Не взаємодіє з омепразолом.

Особые указания при приеме

У хворих старшого віку або хворих з печінковою недостатністю фексофенадин слід застосовувати з обережністю у зв’язку з відсутністю даних. Рекомендується, щоб проміжок часу між прийомом фексофенадину гідрохлориду та антацидів, що містять гідрооокісь алюмінію або магнію, становив 2 год.

Вплив на здатність водити машину і виконувати роботи, що вимагають концентрації уваги.

При прийомі препарату Фексадін® можливе виконання робіт, що вимагають високої концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій (за винятком людей, що володіють нестандартної реакцією на лікарські засоби).

Таким чином, перш ніж приступати до виконання даних робіт (водіння автотранспорту, управління механізмами) необхідно спочатку перевірити індивідуальну реакцію на препарат.

Условия хранения

У сухому місці, при температурі не вище 25 ° C.

Срок годности

36 мес.

Принадлежность к ATX-классификации:



Источник: www.eurolab.ua


Добавить комментарий